ZUS nie kupuje, ale zostaje

1258
wyświetlenia

W minionym tygodniu doszło do sprzedaży budynku po byłej sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno ? Wychowawczego. Nabywcą został prywatny przedsiębiorca ze Starego Miasta (Konin).

Nieruchomość należy do samorządu powiatowego i została wydzielona pod sprzedaż na działalność publiczną. O planowanym umieszczeniu w tym miejscu słupeckiej siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informowaliśmy jakiś czas temu na łamach ?Głosu?. Warszawska centrala ZUS podjęła decyzję o pozostawieniu oddziału w Słupcy pod warunkiem jednak znalezienia bardziej odpowiedniego lokum niż kamienica przy ulicy Warszawskiej. Panuje tam niewiarygodna ciasnota, a piętrowy budynek nie ma możliwości obsługi osób niepełnosprawnych i tym samym urąga standardom urzędowej działalności publicznej.

Po ostatecznej wyprowadzce SOSW do budynku przy ulicy Wojska Polskiego, działka z byłą salą gimnastyczną została wydzielona i przeznaczona na sprzedaż w drodze przetargu. Otwarcie ofert odbyło się we wtorek 18 października. Pierwotnie jako potencjalnego nabywcę wymieniano Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ostatecznie okazało się, że ZUS w przetargu nie wystartował. ? Odział II Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie wystartował w przetargu, bowiem naszym zdaniem cena za nieruchomość była zbyt wysoka ? informuje Hanna Wanat, rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału ZUS.

Więcej w najnowszym numerze Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ