ZSZ Słupca – Wartościowe spotkanie z autorem Grzegorzem Czerwickim

461
wyświetlenia

Niezwykle wartościowym okazało się spotkanie z autorem Grzegorzem Czerwickim zorganizowane w czwartek 18 maja w ZSZ Słupca. Organizatorzy nazwali spotkanie „profilaktycznym” i faktycznie spotkanie miało taki charakter.

Autor książki „Nie jesteś skazany”, były więzień ( 12 lat pozbawienia wolności w dwóch turach) szczerze i sugestywnie opowiedział uczniom, którzy za chwilę wejdą w świat dorosłych jak można zmarnować życie a przede wszystkim jak potem można je odzyskać i uratować.
Wyjątkowo dojrzałe było świadectwo autora, że obecnie jest szczęśliwy. Dlaczego? Bo ma żonę, dwoje dzieci, odnalazł zagubioną siostrę. Grzegorz Czerwicki we wzruszający sposób opowiedział jak ważne może być życie w rodzinie, kiedy nie miało się na to żadnych szans. W wieku 24 lat wylądował na śmietniku bez znajomych, przyjaciół, szans na rodzinę i zaraz trafił znowu do więzienia.
Opowieść o tym jak się z tej ciemności wyrwał, można było posłuchać na prawdziwie „profilaktycznym” spotkaniu jakie odbyło się w słupeckiej „zawodówce”. Można także przeczytać w książce „Nie jesteś skazany”.
Szkole można jedynie pogratulować niezwykłych spotkań jakie tam są od pewnego czasu organizowane.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ