ZSOiZ w Zagórowie – Drzwi Otwarte!

415
wyświetlenia

ZSOiZ w Zagórowie otworzył w minioną sobotę swoje drzwi dla młodzieży oraz rodziców szkół podstawowych z Powiatu Słupeckiego i nie tylko.

Młodzież, która odwiedziła tak licznie szkołę przyjechała z Kowalewa, z Drążnej, Słupcy, Pyzdr, Lądku, Ciążenia, Grodźca, Białobłotów, Trąbczyna, i Rzgowa. Nie zawiedli również uczniowie z rodzimego Zagórowa, którzy już od wczesnych godzin rannych zwiedzali szkołę i chętnie zapoznawali się z ofertą edukacyjną placówki.
Przybyła do szkoły młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli ze szkoły Kostaneckich. W klasie 206 przygotowano prezentację na temat projektów językowych w Portugalii, Grecji i we Włoszech skierowanych do uczniów liceum. Gry multimedialne ułatwiające naukę języka angielskiego i niemieckiego fascynowały i zachęcały do nauki, a życzliwość i otwartość młodzieży wabiły przyszłych językowców.
Na górnym holu można było uczestniczyć w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy, od lat przecież wiadomo, że nasi uczniowie w tej dziedzinie są znakomitymi fachowcami, a uczyć trzeba się od najlepszych.
O pracy geodety można było dowiedzieć się więcej od absolwentek tego kierunku. Zainteresowanym osobom przekazywały wiedzę z zakresu obsługi zastosowania w pracy geodety współczesnych technologii stosowanych w geodezji tj. sprzętu geodezyjnego (tachimetr elektroniczny, odbiornik GPS, niwelator kodowy), oprogramowań geodezyjno-kartograficznych (Winkalk, Mikromap, C-geo) oraz praktyk zawodowych w Hiszpanii.
Pracownia 107 to salon gier planszowych. Tutaj można było spędzić czas twórczo i kreatywnie. Młodzież bardzo chętnie grała w „planszówki” i gry karciane niebanalnie spędzając czas.
Sala 108 z kolei zachęcała wszystkich humanistów – miłośników książek, kultury i sztuki.
Pokazy i doświadczenia z chemii i biologii w sali 207 zgromadziły tłumy. Pokaz modeli gipsowych i innych eksponatów rozbudzał ciekawość przyszłych biologów.
Technikum Obsługi Turystycznej prezentowało swoją ofertę edukacyjną w sali 29 i 14. W tej pracowni można było uczestniczyć w konkursach obejmujących znajomość mapy świata (zgadywanie kontynentów, państw etc.), sprawdzić swoją wiedzę z zakresu wiedzy turystycznej oraz posłuchać o miesięcznych praktykach zawodowych odbywanych m.in. w Grecji, w Hiszpanii czy we Włoszech.
Zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych kierunku mechanik – operator przedstawiał swoją ofertę w klasach nr 31(prezentacja kierunku i szkoły branżowej wielozawodowej) i nr 12 (prezentacja przedmiotów zawodowych). Osobom zainteresowanym rolnictwem przedstawiliśmy bogatą ofertę szkoły, przygotowane były relacje z zajęć praktycznych i wycieczek edukacyjnych z lat poprzednich oraz wystawa prac, jakie nasi uczniowie wykonują podczas zajęć praktycznych. Zaprezentowano również sprzęt rolniczy należący do szkoły oraz firmy CaseIH, która od lat z nami współpracuje. Można było podziwiać traktory lokalnych rolników i przedsiębiorców, którzy udostępniają swój sprzęt naszej młodzieży podczas praktyk. Na pytania zainteresowanych odpowiadali przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy.
Działające centrale telefoniczne, serwery, przełączniki zarządzalne, routery niezbędne do działania i prawidłowego skonfigurowania sieci komputerowej – tymi sprzętami wabili kandydatów do szkoły teleinformatycy w pracowni 205 i 204. Wszyscy odwiedzający salę teleinformatyczną mogli zagrać w gry retro, wykazać się umiejętnościami na konsoli Xbox, programować roboty Lego Spike Prime i zaprojektować model do druku 3D.
Koło LOK prezentowało swoje osiągnięcia strzeleckie oraz zapoznawało uczniów z bronią, będącą na wyposażeniu szkoły. Liczne grono gości obejrzało występy tanecznej grupy „Black Rose”, zespołu ludowego “Sami Swoi” oraz słuchało repertuaru zespołu muzycznego „Kostaneccy Band”.
Nad wszystkimi gośćmi opiekę sprawowały uśmiechnięte młode damy i przystojni panowie. Licznie zgromadzeni kandydaci z ogromnym zainteresowaniem oglądali sale lekcyjne, bibliotekę i halę sportową. Pod życzliwym okiem dyrekcji i nauczycieli czas mijał bardzo szybko, a przyszli uczniowie i ich rodzice na własne oczy mogli się przekonać, że ZSOIZ jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Nie ma się co dziwić, że opuszczający szkołę ósmoklasiści z radością i uśmiechem na ustach żegnali nas słowami – DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU.

Inf. ZSOiZ w Zagórowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ