ZSE Słupca – szkolenie Młodzieżowych Liderów Zdrowia

266
wyświetlenia

27 października 2023 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyło się szkolenie Młodzieżowych Liderów Zdrowia – kontra HIV, które przeprowadził pracownik ds. Higieny Dzieci, Młodzieży i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z I klas (po cztery osoby z pięciu klas pierwszych).

Głównym celem szkolenia było podniesienie poziomu wiedzy z zakresu HIV/AIDS wśród młodzieży, a także:
– nabycie umiejętności podejmowania świadomych decyzji zmniejszających ryzyko zakażenia wirusem HIV i szerzenia się STD (chorób przenoszonych drogą płciową);
– ukształtowanie właściwych postaw wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS, określenie stopnia ryzyka zakażenia HIV;
– wzbudzenie zainteresowania własnym zdrowiem i odpowiedzialności za zdrowie partnera;
– wskazanie miejsc, gdzie można uzyskać pomoc, poradnictwo i opiekę medyczną oraz promowanie postawy szacunku wobec siebie i innych.
Uczestnicy szkolenia po wysłuchaniu wykładu i zajęciach warsztatowych otrzymali dyplom Młodzieżowego Lidera Zdrowia-kontra HIV oraz tematyczne materiały.
Uzyskana podczas szkolenia aktualna wiedza z zakresu profilaktyki zakażeń HIV i choroby AIDS zgodnie z ideą edukacji rówieśniczej ma być przekazywana kolegom, koleżankom, znajomym w środowisku szkolnym, na spotkaniach towarzyskich, w pubach, dyskotekach.
Dziękujemy młodzieży za zainteresowanie tematem, aktywne uczestnictwo w warsztatach i życzymy powodzenia w dalszych działaniach profilaktycznych. Serdecznie dziękujemy Anecie Gmachowskiej za pomoc w organizacji szkolenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ