Znani samorządowcy popierają Wojciechowskiego

1681
wyświetlenia

W miniony piątek 23 września zawiązał się komitet honorowy kandydata na posła z listy Platformy Obywatelskiej RP Mateusza Wojciechowskiego.

W skład komitetu weszli znani działacze samorządowi z terenu powiatu słupeckiego, radni powiatowi Zygmunt Zieliński i Przemysław Dropiński, wójt gminy Orchowo Teodor Pryka, wójt gminy Ostrowite Henryk Tylman, byly wiceburmistrz miasta Słupcy Wacław Cegielski, były wójt gminy Ostrowite Elżbieta Kawa, Jolanta Szczepankiewicz, a także wiceszef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Mariusz Michałowicz.

Fakt, że tak młoda osoba, ale jednocześnie tak doświadczona w pracy samorządowej, przyciągnęła zacne grono wieloletnich działaczy samorządowych, musi o czymś świadczyć ? mówił radny Zygmunt Zieliński. ? Mimo młodego wieku Mateusz zostaje rzucony na głęboką wodę. Zostaje obdarzony ogromnym kredytem zaufania, który powinien jak najlepiej wykorzystać ? dodał.

Pozytywnie na temat kandydata wypowiadał się również wójt Ostrowitego Henryk Tylman.

Znam Mateusza od najmłodszych lat. Gdy przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi zgłosił chęć startu z mojego komitetu, ani chwili nie zastanawiałem się, aby dać mu szansę.

Całkiem niedawno wygrał konkurs na bardzo ważne stanowisko urzędnicze w naszej gminie.

Mateusz jest przede wszystkim osobą odpowiedzialną, godną zaufania ? deklarował.

– Uczyłam Mateusza historii i wiedzy o społeczeństwie. Jestem dumna, że tak młodzi ludzie biorą udział w wyborach ? mówiła Jolanta Szczepankiewicz.

Podczas konferencji podkreślano niewielki udział dojrzałych polityków w promocję właśnie młodych osób, zaangażowanych w działalność publiczną.

Mateusz jest świetnym młodym kandydatem. Ten komitet świadczy o tym, że wierzymy w jego zwycięstwo ? padało z ust członków komitetu honorowego.

Podobnie, jak stwierdził ostatnio były premier, że chce być premierem ?da się?, tak samo ja chciałbym, aby nasza polityka była ?inna?, abyśmy wspólnie tworzyli nową jakość ? podsumował na zakończenie kandydat na posła z listy Platformy Obywatelskiej Mateusz Wojciechowski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ