Znamy termin wyborów uzupełniających!

2047
wyświetlenia

Dokładnie 14 kwietnia powidzki elektorat z okręgu wyborczego numer 2 wybierze swojego reprezentanta. O szczegóły wyborów uzupełniających pytamy przewodniczącego Rady Gminny Powidz Jakuba Gwita.

Na ostatniej sesji został wygaszony mandat ś.p. Wojciecha Miczyńskiego. Dziś znamy już termin wyborów uzupełniających…

-Podczas ostatniej sesji wygaszony został mandat zmarłego w dniu 2 listopada 2012 r. ś.p. Wojciecha Miczyńskiego. Przed sesją z grupą radnych udaliśmy się na grób naszego przyjaciela radnego, aby poprzez symboliczne zapalenie zniczy, wyrazić naszą wdzięczność i pamięć. Zarządzeniem z dnia 11 listopada 2013 r. Wojewoda Wielkopolski postanowił o przeprowadzeniu wyborów uzupełniających dnia 14 kwietnia.

Przypomnijmy okręg, który będzie wybierał swojego reprezentanta

W kwietniu radnego wybierać będą mieszkańcy okręgu wyborczego nr 2, obejmującego powidzkie ulice: Strzałkowską, Hanki Sawickiej i Skośną. Na dzień dzisiejszy uprawnionych do głosowania jest 138 mieszkańców tego okręgu. W dniu wyborów (14 kwietnia, niedziela) lokal wyborczy w powidzkim Domu Kultury otwarty będzie w godz. 8:00-22:00. Już w lutym dowiemy się ilu kandydatów spodziewać się będzie można w tych wyborach uzupełniających, konkretne nazwiska poznamy do dnia 15 marca, do wtedy bowiem zarejestrowane komitety wyborcze będą mogły zgłaszać kandydatów.

więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ