Znamy stawkę za śmieci!!

2836
wyświetlenia

Na ostatniej sesji radni uchwalili stawkę za nieselektywną zbiórkę odpadów w wysokości 7 złotych za selektywną zbiórkę będzie to 3.95 zł. Teraz wystarczy sobie wybrana stawkę pomnożyć razy ilość kubików wody jaką zużywamy w domach na cele bytowe i wyjdzie nam kwota jaką zapłacimy od 1 lipca za śmieci.

 Ustalono także stawki dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych np. firm. Będą tu obowiązywać stare zasady, czyli stawki za pojemnik. Za nieselektywną zbiórkę opłata będzie podwójna. Za selektywne zbieranie opłaty za pojemnik będą wynosić: poj.120 l – 30 złotych, 240 l – 60 zł, 800 l – 190 zł, 1100 l – 250 zł, 1500 l – 340 zł, 7000 l – 1200 zł. Terminy płatności będą obowiązywać do 15 dnia każdego miesiąca. Radni podjęli także uchwałę w której szczegółowo omówiony zostały zasady, częstotliwość odbioru odpadów.

Zasady, które będą obowiązywać w ramach ustawy śmieciowej w naszym mieście wciąż budzą kontrowersje. Przeciwko uchwale zagłosował jeden radny, Tadeusz Markieiwcz, od głosu wstrzymali się radni: Edward Grajek, Łukasz Wiśniewski i Barbara Biskupska – Sobolewska.

4 KOMENTARZE

  1. Czyli w przypadku firm za pojemnik 1100l, niesegregowanych śmieci będziemy musieli zapłacić 500 zł?? To chyba jakieś żarty! W tej chwili cena takiego pojemnika wynosi 60-70 zł (120-140 zł za 2 wywozy w miesiącu). Załóżmy, że te 500 zł to także dwa wywozy w miesiącu. To i tak wychodzi cztery razy więcej niż obecnie……..

  2. Nie wyobrażam sobie nawet co trzeba mieć zamiast mózgu żeby opłatę za wywóz śmieci uzależniać od ilości zużytej wody. Czy ktoś jest aż tak głupi, że jego zdaniem po odkręceniu kranu w umywalce kubeł zapełnia się śmieciami? Równie dobrze można by zlikwidować liczniki energii elektrycznej, a za wszystko kazać płacić według zużytej wody. Debilizm do kwadratu! Dlaczego człowiek, który regularnie się myje ma być karany za to, że nie jest brudasem i śmierdzielem? Przecież jak biorę prysznic, to nie zapełniam przez to kubła śmieciami. Dlaczego ktoś tworzy przepisy promujące brud i smród? Czy ludzie, którzy wymyślają takie idiotyzmy zwyczajnie się nie myją, czy może nie potrafią logicznie myśleć?

  3. Waktycznie ci radni to debile mało mają jeszcze kasy że takie stawki robią za śmieci to teraz Słupca nie będzie się chyba myła a co mają teraz powiedzieć gospodarze co poją bydło co mamy zrobić?

  4. „Ustawa śmieciowa” daje do wyboru cztery metody naliczania opłat za wywóz śmieci: 1) od ilości zużytej wody w danej nieruchomości, 2) od gospodarstwa domowego, 3)od liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość i 4) od powierzchni lokalu mieszkalnego. Wszystkie te sposoby są złe i niemiarodajne, ale skoro już trzeba wybrać jeden z nich to zdecydowanie najsprawiedliwszy jest wariant „od liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość”. Pozostałe trzy opcje są wręcz skandaliczne i przyjęcie którejkolwiek z nich jest szczytem absurdu. W Słupcy niestety z takim absurdem mamy do czynienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ