Zmarł Eugeniusz Kierbedź!

1443
wyświetlenia

Do redakcji dotarła smutna wiadomość. Zmarł  charyzmatyczny nauczyciel ZSZ  Słupcy Eugeniusz Kierbedź. Poniżej wspomnienie o niezwykłym nauczycielu, którego szanowali najbardziej krnąbrni uczniowie.

Eugeniusz Kierbedź urodził się 4 stycznia 1954 r. w Gryficach. Pochodził z małej miejscowości Płoty w województwie zachodniopomorskim. W roku 1961 rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej w Płotach. W latach 1969-1973 uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach. W roku 1973 rozpoczął studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Matematyki. Po ukończeniu studiów pracował w klubie studenckim „Cicibór” Uniwersytetu AM w Poznaniu, gdzie zajmował się organizacją imprez dla studentów, m.in. zapraszając zespoły muzyczne i kabarety.

Z dniem 1 września 1982 roku mgr Eugeniusz Kierbedź został zatrudniony w charakterze nauczyciela matematyki w Międzyresortowym Zespole Szkół Zawodowych w Słupcy. W roku 1989 ukończył Podyplomowe Studium Matematyki o kierunku „Informatyka”. Jako wychowawca i pełen pasji nauczyciel wielu pokoleń młodzieży był wzorem pracowitości oraz człowiekiem wielkiego serca, a za swoje osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Opiekował się Samorządem Uczniowskim i szkolną Komendą Ochotniczego Hufca Pracy oraz angażował się w działalność organizacji ZSMP. Mimo przejścia na zasłużoną emeryturę i zakończenia w 2012 roku pracy zawodowej, zawsze pamiętał o naszej szkole, która przez wiele lat była nie tylko Jego miejscem pracy, ale również domem. Uczniów i współpracowników tratował jak własną rodzinę.
Śp. Eugeniusz Kierbedź był bardzo skromnym człowiekiem. Niewiele oczekiwał dla siebie. Mało kto wiedział, że od 1990 roku należał do Stowarzyszenia MENSA POLSKA, zrzeszającego osoby o wysokim ilorazie inteligencji. Przez wiele lat współpracował również z czasopismem „Matematyka”, na łamach którego nie tylko publikował ciekawostki matematyczne, ale także chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem w rozwiązywaniu bardzo trudnych zadań. Był niezwykle empatyczny i życzliwy.
Mimo problemów zdrowotnych do końca pozostawał otwarty na potrzeby drugiego człowieka.

Śp. Eugeniusz Kierbedź na zawsze pozostanie cząstką historii naszej szkoły, a w pamięci swoich uczniów oraz całej szkolnej społeczności jako wybitny i wspaniały nauczyciel matematyki oraz serdeczny przyjaciel.

ZSZ Slupca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ