Zderzenie osobówki z autobusem. Kierowca samochodu osobowego nie żyje!

676
wyświetlenia
Zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie

Tragicznie zakończyła się podróż mężczyzny na drodze wojewódzkiej nr 264 w miejscowości Kazimierz Biskupi. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie po godz. 16.00 w dniu 25 kwietnia 2023 r.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby, w tym jedna opuściła pojazd o własnych siłach, natomiast wewnątrz znajdował się nieprzytomny i zakleszczony kierowca. Autobusem podróżowały 63 osoby, w tym dwie wymagały udzielenia pomocy.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego mężczyzny przy pomocy urządzeń hydraulicznych oraz ewakuacji go z pojazdu. Równocześnie udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerce samochodu osobowego. Po ewakuacji z pojazdu, poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Niestety lekarz stwierdził zgon mężczyzny, który podróżował samochodem osobowym, natomiast pasażerka pojazdu została przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dwie osoby poszkodowane z autobusu zostały przetransportowane do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przez cały czas trwania działań droga wojewódzka była zablokowana.
W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Kazimierz Biskupi i OSP Jóźwin.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ