Zderzenie czterech samochodów na K92. Cztery osoby zabrane do szpitala!

4096
wyświetlenia

Do bardzo groźnego wypadku doszło na Drodze Krajowej numer 92 w sąsiednim powiecie w miejscowości Psary Małe. Dyżurny odebrał zgłoszenie o zderzeniu się czterech pojazdów. Kierującemu Renault Master, wrzesińscy policjanci zatrzymali prawo jazdy.

13 maja o 16:00 na Drodze Krajowej numer 92 w miejscowości Psary Małe doszło do kolejnego wypadku drogowego. W zderzeniu uczestniczyły cztery samochody, z których cztery osoby zostały przetransportowane do szpitali.

Z przebiegu zdarzenia wynika, że 47-latek kierujący Renault Master chcąc włączyć się do ruchu jadąc do Obłaczkowa podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 35-letniemu kierującemu Peugeotem 508 jadącemu w kierunku Poznania. W wyniku uderzenia Peugeot się przemieścił i uderzył w BMW stojące na lewoskręcie z K-92, następnie BMW również się przemieściło i uderzyło w Volkswagena Passata.

Siła pierwszego zderzenia była na tyle duża, że mieszkańcy Gminy Września podróżujący Renault wypadli z kabiny, gdzie następnie 47-latek uderzył swoim ciałem w Passata. W wyniku poniesionych obrażeń kierowcę oraz 12-letniego pasażera zabrano do poznańskich szpitali. Podróżujący Peugeotem mieszkańców powiatu gdańskiego przetransportowano do Wrześni oraz Gniezna.

Master i 508 zostały zabezpieczone procesowo na policyjnym parkingu a także z uwagi na duże uszkodzenia zatrzymane zostały dowody rejestracyjne. Kierującemu Renault biorąc pod uwagę mechanizm zdarzenia wrzesińska drogówka zatrzymała prawo jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ