Zawody wędkarskie o Puchar Zarządu Koła PZW nr 14 Mostostal – Słupca!

309
wyświetlenia

W niedzielę 26.06.2022 wędkarze z słupeckiego Koła PZW nr 14 Mostostal spotkali się podczas kolejnych w tym sezonie zawodów. Tym razem uczestnicy rywalizowali o Puchar Zarządu Koła.

Udział w imprezie wzięło 26 zawodników, w tym 2 juniorów. Zawody sędziowali Ryszard Jóźwiak i Olgierd Nowicki. Sygnał rozpoczęcia łowienia zawodnicy usłyszeli o godzinie 7 i po czterogodzinnych zmaganiach komisja sędziowska rozpoczęła ważenie ryb. Złowione ryby były ważone na stanowiskach po czym wszystkie wróciły z powrotem do wody. Mimo upalnej aury ryby brały bardzo dobrze, niestety rybostan naszego jeziora pozostawia wędkarsko wiele do życzenia i po raz kolejny nie złowiono żadnej godnej uwagi ryby, dominowała drobnica. Po podliczeniu i analizie wyników sędziowie mogli ogłosić wyniki.
W kategorii juniorów pierwszy był Cyprian Wydra, a drugi Daniel Płatek.
Wśród seniorów pierwsze miejsce i Puchar Zarządu Koła zdobył Jan Krawczyński, który złowił 67 ryb o łącznej masie 8225 gramów. Drugie miejsce zajął Michał Frąckowiak (62 ryby, 7205g), a trzeci był Grzegorz Wieczorek (53 ryby, 6700g).
Kolejne miejsca w punktowanej dziesiątce zajęli: Marian Wieczorek, Włodzimierz Wolniakowski, Marcin Frąckowiak, Mateusz Miśkiewicz, Józef Dybała, Krzysztof Bachorski i Mateusz Leszczyński. Największą rybę zawodów – leszcza o masie 700g, złowił Mateusz Miśkiewicz i otrzymał za to pamiątkowy puchar Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Zawody zakończyły się wspólnym posiłkiem z grilla, impreza przebiegła w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

Olgierd Nowicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ