Zawody wędkarskie Koła PZW nr 14 Mostostal – „Karpiowy Puchar Koła”

484
wyświetlenia

W sobotę 22 lipca 2023 wędkarze z Koła PZW nr 14 Mostostal spotkali się na kolejnej już w tym sezonie imprezie wędkarskiej pod nazwą „Karpiowy Puchar Koła”.

Tym razem zawody rozegrano na łowisku sportowym w miejscowości Chłądowo. W imprezie udział wzięło 23 Członków Koła. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Sędziowska w składzie: Ryszard Jóźwiak i Olgierd Nowicki. Pogoda po raz kolejny pozwoliła cieszyć się łowieniem, a ryby również nie zawiodły. Dominowały oczywiście karpie. Zbiórka wyznaczona była na godzinę 7. Zawody podzielone były na dwie tury łowienia po 3,5 godziny każda.
W przerwie uczestnicy integrowali się podczas wspólnego posiłku. Po zakończeniu rywalizacji przystąpiono do ważenia ryb na stanowiskach, po czym wszystkie ryby w doskonałej kondycji trafiły z powrotem do wody.
Sklasyfikowano 17 zawodników. Wyniki prezentowały się następująco:
– Zwycięzcą zawodów, z wynikiem 31kg 870g ryb, okazał się Włodzimierz Wolniakowski. Złowił on również największego karpa imprezy, który ważył 5955g, otrzymał za to pamiątkową statuetkę.
– Drugie miejsce zajął Michał Frąckowiak, łowiąc 26kg 800g ryb.
– Trzeci uplasował się Krzysztof Płatek, złowił 17kg 490g.
Kolejne miejsca w punktowanej dziesiątce zajęli: Robert Wieczorek, Daniel Płatek, Marcin Frąckowiak, Krzysztof Bachorski, Natalia Nowicka, Andrzej Grajek i Marian Wieczorek. Najlepsi zawodnicy otrzymali wędkarskie upominki. Zawody zakończyły się wspólnym grillem, przygotowanym przez niezawodnego Szczepana Augustyniaka.
Cała impreza przebiegła w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

Olgierd Nowicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ