Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa.

1007
wyświetlenia

Konińscy kryminalni doprowadzili do zatrzymania sprawcy ugodzenia nożem. Mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu próbował się ukryć.

Dzięki szybkim działaniom kryminalnych udało się ustalić, gdzie znajduje się 34-letni mieszkaniec Konina i doprowadzić do jego zatrzymania przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu od 8 do 25 lat więzienia.

Sytuacja ta wydarzyła się w sobotę 18 marca br. przed godziną 21:00 przy ul. Kwiatkowskiego w Koninie. Sprawca wszczął awanturę i groził pozbawieniem życia swojej byłej partnerce, do której miał sądowy zakaz zbliżania się. W obronie kobiety stanął jej 30-letni kolega. Awanturnik trzymał w ręku nóż, którym pięciokrotnie ugodził broniącego koleżankę mężczyznę, a następnie uciekł. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a poszukiwaniem sprawcy zajęli się konińscy kryminalni.

Policjanci w trakcie intensywnej pracy zdobyli mnóstwo informacji, dzięki którym udało się ustalić, że sprawca podróżował pociągami. Kryminalni nawiązali współpracę z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, którzy zatrzymali 34-letniego mieszkańca Konina na stacji kolejowej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Koninie. Zebrane materiały pozwoliły prokuratorowi przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kierowanie gróźb karalnych oraz za złamanie sądowego zakazu zbliżania się do byłej partnerki.

Na prośbę prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny tymczasowy areszt. 34-latek za kratkami może spędzić jednak znaczenie więcej czasu, ponieważ kodeks karny za usiłowanie zabójstwa przewiduje od 8 do 25 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ