Zatrzymany z narkotykami, był poszukiwany listem gończym

2376
wyświetlenia

Policjanci z Orchowa zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym, posiadał przy sobie zakazane prawem środki, a podczas kontroli posłużył się nie swoim dokumentem.

Policjanci z Posterunku Policji w Orchowie podczas nocnej służy zainteresowali się mężczyzną przebywającym w samochodzie zaparkowanym samotnie na parkingu. Osoba podała funkcjonariuszom dokument ze zdjęciem, jednak po przyjrzeniu się wizerunkowi na blankiecie, mundurowi nabrali podejrzeń, czy faktycznie legitymowany i mężczyzna ze zdjęcia to te same osoby. Postanowili przewieźć kierowcę do słupeckiej komendy w celu potwierdzenia tożsamości. Po dokładnym sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ukrywał swoje prawdziwe dane. Miał ku temu powody, gdyż był poszukiwany listem gończym w związku z uchylaniem się od odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności, posiadał też dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Ponadto podejrzany odpowie za posiadania środków narkotycznych. Policjanci znaleźli w jego samochodzie skrystalizowaną substancję. Badania wskazały na nowe substancje psychoaktywne, za której posiadanie grozi do 3 lat więzienia. O losie zatrzymanego zdecyduje Sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ