Zatrzymano sprawcę podpalenia składowiska opon przy ul. Marantowskiej w Koninie

624
wyświetlenia
Fot Sebastian Wiśniewski

Do pożaru doszło 22 kwietnia br. Dzięki szybkim działaniom i skrupulatnej pracy funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KMP w Koninie, udało się zatrzymać 26 letniego mieszkańca Konina podejrzanego o dokonanie podpalenia.

W minioną sobotę po godzinie 4:00 nad ranem doszło do pożaru składowiska opon przy ulicy Marantowskiej w Koninie. Pożar był na tyle duży, że kłęby czarnego dymu widoczne były z odległości kilkudziesięciu kilometrów.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy. Szybkie działania oraz skrupulatna praca operacyjna funkcjonariuszy dały możliwości wytypowania osoby, która miała związek z pożarem. Po kilku godzinach od zdarzenia kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca Konina.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrane materiały pozwoliły przedstawić mu prokuratorski zarzut sprowadzenia zagrożenia dla mienia o wielkich rozmiarach w postaci pożaru. Zatrzymany przyznał się do popełnienia przestępstwa, które zagrożone jest karą od roku do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratora wobec 26-latka zastosowano trzymiesięczny tymczasowy areszt.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ