Zatoczka niweluje problem

1314
wyświetlenia

W minionym tygodniu przy kwiaciarni pod Parkiem Miejskim wybudowana została zatoczka parkingowa dla samochodów osobowych. Inwestycja kładzie kres konfliktom, które jątrzyły się wokół skrzyżowania.

Przylegająca do parku ulica Koszucka na odcinku od ulicy Warszawskiej do rozwidlenia z ulicą Gajową od lat była oznakowana znakiem drogowym „zakaz zatrzymywania się”. Niestety jakiś czas temu znak „ulotnił się”, a kierowcy zatrzymywali się w obrębie skrzyżowania bez konsekwencji.

Kilka tygodni temu służby miejskie przywróciły znak drogowy na swoje miejsce. Właścicielka ulokowanej pod parkiem kwiaciarni zaprotestowała przeciwko stawianiu znaku, twierdząc, że robi się jej na złość, utrudniając handel. W odpowiedzi znak otrzymał tabliczkę „do 5 min.”, jednak docelowo burmistrz Michał Pyrzyk podjął decyzję o wybudowaniu w tym miejscu zatoczki parkingowej.

Zatoczka powstała w minionym tygodniu. – W rejonie skrzyżowania były problemy z ruchem pojazdów, miałem sygnały zarówno od kierowców, jak i od mieszkańców tej części miasta. Wybudowanie zatoczki umożliwi parkowanie zarówno odwiedzającym park, jak i klientom znajdującej się tu kwiaciarni. Tym samy znak zakazu postoju zostanie zlikwidowany – informuje burmistrz Michał Pyrzyk.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ