Nie mogli dopiąć budżetu. Zastrzyk gotówki dla słupeckiego szpitala!

422
wyświetlenia

NFZ ogłosił listę placówek, które zostaną dofinansowane jeszcze w tym roku. Ponad 700 tysięcy złotych słupecki szpital ma wykorzystać między innymi na rozwój oddziału chirurgicznego.

Jest to zastrzyk gotówki dla wielkopolskich szpitali – informuje. Dokładnie 16 placówek w Wielkopolsce dostanie dodatkowe pieniądze z NFZ. Do końca 2022 do województwa trafi 30000000 złotych. WW zamian za dofinansowanie szpitale w ciągu 10 miesięcy muszą przeorganizować pracę.
Jak informuje Teleskop, 16 wielkopolskich szpitali wpadło w kłopoty i maa problemy ze zbilansowaniem budżetu. Mimo, że NFZ kilkakrotnie wprowadzał podwyżki za wykonywane przez lecznice świadczenia, po to by zrekompensować im ustawowe podwyżki dla pracowników ochrony zdrowia. Wielu szpitalom z regionu to jednak nie wystarczyło. Na lepszą organizacje i dopięcie budżetu wielkopolskie placówki mają 10 miesięcy. Tak długo będą otrzymywać pieniądze.
Szpital w Słupcy będzie inwestować w rozwój oddziału chirurgicznego. Być może zwiększy ilość operacji przewodu pokarmowego. Wsparcie dostanie też ortopedia. Szpital oprócz rozwijania oddziałów szuka również oszczędności. Wyzwaniem dla budżetu są ceny energii. W placówce w Słupcy wzrosły one trzykrotnie.
Uda nam się ograniczyć to zużycie ponieważ w październiku kończymy duży projekt termomodernizacji całej części szpitala. Mamy już zainstalowane panele fotowoltaiczne, wymienione wszystkie okna, położoną nową elewację z ociepleniem. To wpłynie korzystnie na optymalizację kosztów bieżącej działalności – informuje dyrektor szpitala Maciej Sobkowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ