Zapaliła się pralka w budynku mieszkalnym

1670
wyświetlenia

O godzinie 12³⁴, 3 kwietnia 2023, druhowie OSP Witkowo otrzymali zgłoszenie o palącej się pralce w budynku mieszkalnym w m. Strzyżewo Witkowskie.

Rozwój pożaru został znacznie spowolniony przez mieszkańców przy pomocy wiader z wodą. Działania prowadzono jednym zastępem (GBA 82) razem z OSP Skorzęcin (GCBA 84) oraz PSP Gniezno (GBA 21 i SLRr 91, GCBA 25 zawrócone podczas dojazdu).

Opis zdarzenia: Działaniami podjętymi pod dotarciu na miejsce zdarzenia było przeprowadzenie rozpoznania sytuacji pożarowej, wyłączenie zasilania w budynku w celu podjęcia skutecznych i bezpiecznych działań gaśniczych przez ratowników. W pierwszym etapie użyto gaśnicy proszkowej a następnie zbudowano linie gaśniczą z jednego odcinka W75, rozdzielacza, 1 odcinka W52, prądownica Turbo. Działania prowadzone w sprzęcie ODO podczas których z pomieszczenia objętego pożarem wyniesiono 1 szt. butli gazowej, która nie wymagała schładzania ze względu na brak bezpośredniego oddziaływania źródła ognia. Dodatkowo pomieszczenie rozpoznano pożarowo przy użyciu kamery termowizyjnej. W celu przewietrzenia zadymionych pomieszczeń mieszkalnych przeprowadzono wentylację nadciśnieniowa.
Po zakończonych działaniach sprawdzono pomieszczenia budynku pod kątem zawartości CO oraz innych substancji niebezpiecznych przy użyciu miernika wielogazowego. W wyniku pożaru spaleniu uległa pralka, wyposażenie i ubrania znajdujący się w tym pomieszczeniu.

Fot i inf OSP Witkowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ