Zagrają dalej po raz czwarty

1242
wyświetlenia

30 września na hali widowiskowo- sportowej w Strzałkowie odbędzie się IV Halowy Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych pod patronatem starosty słupeckiego.

Rozgrywki w piłkę nożną osób niepełnosprawnych mają w Strzałkowie długą tradycję. Wcześniej jednak odbywały się one w nieco innej formie. Stowarzyszenie Sportowo- Kulturalne „Gramy Dalej” i Dom Pomocy Społecznej w Strzałkowie przez 16 lat organizowało turniej piłki nożnej, który odbywał się na boisku gminnym. Pierwszy Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej w Strzałkowie odbył się w 1992 roku i wystartowało w nim zaledwie 5 zespołów. Sprawna organizacja, wysoki poziom rozgrywek oraz imprezy towarzyszące spowodowały jednak, że w kolejnych latach ranga i popularność turnieju znacznie wzrosły. Strzałkowo stało się centrum piłki nożnej mieszkańców Domów Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie z całej Polski. W związku z tym, że była to duża impreza, wymagająca znacznych środków finansowych, których z roku na rok było coraz mniej, przeszliśmy na nieco mniejszą imprezę i zorganizowaliśmy halowy turniej piłki nożnej gdzie średnio udział bierze 8-10 drużyn. W tym roku odbędzie się on już po raz czwarty– tłumaczy Bożena Barej, prezes Stowarzyszenia Sportowo- Kulturalnego „Gramy Dalej”.

W tegorocznym turnieju weźmie udział 8 drużyn. Będą to placówki pomocowe z powiatu słupeckiego, wrzesińskiego i ślesińskiego, m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupcy, Zakład Aktywności Zawodowej w Słupcy czy Dom Pomocy Społecznej w Strzałkowie. Z racji tego, że niepełnosprawność uczestników biorących udział w turnieju jest różna tworzone są zawsze grupy ze względu na stopień niepełnosprawności. W związku z tym od 8:30 rozpoczną się gry obserwowane, które mają na celu wyłonić drużyny mocniejsze i słabsze. Oficjalne otwarcie turnieju nastąpi o 10:00 a później drużyny rozgrywać będą już mecze pucharowe. Zapraszamy wszystkich kibiców, tym bardziej, że niepełnosprawni sportowcy bardzo oczekują na doping– dodaje Bożena Barej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ