Zagórów bez pediatry!

2804
wyświetlenia

Od jakiegoś czasu mieszkańcy Zagórowa, a w tym również nasi czytelnicy sporo narzekają na funkcjonowanie służby zdrowia, którą sprawuje w miasteczku spółka „Salus”. Przede wszystkim pacjentom brakuje specjalisty pediatry.

Niemal każdego tygodnia otrzymujemy sygnały od mieszkańców Zagórowa, którzy dosyć nieprzychylnie, żeby nie powiedzieć negatywnie wypowiadają się na temat funkcjonowania tutejszej przychodni. Jednym nie podoba się opieka lekarska, innym aroganckie zachowania pielęgniarek, a jeszcze innym brak pediatry.

Ostatni list, który otrzymaliśmy, zawiera opinię subiektywną, dlatego nie będziemy go drukować w całości, tym bardziej, że jest to anonim. Przytoczymy tylko kilka krótkich cytatów: „(…)Mieliśmy dobrą panią doktor to odeszła od nas w swoje rodzinne strony na zasłużoną emeryturę”(..). „(..)A teraz nie ma pediatry, swego czasu przyjeżdżali do ośrodka jacyś lekarze a to z Wrześni to z Giewartowa, jeden znał się lepiej drugi gorzej ale coś się działo a teraz od tego lata nie ma już nikogo, tylko cisza w gabinecie pediatry jak w grobowcu. Atmosfera ze strony pielęgniarek też ma dużo do życzenia”(…). „(…)Czy nasze dzieci długo będą cierpieć bez odpowiedniego lekarza?”(…)
Nie chcemy występować w roli mediatora, uwagi w stosunku do lekarzy pacjenci winni kierować bezpośrednio do zainteresowanych. Staraliśmy się jednak wytłumaczyć, o co tak naprawdę chodzi z tym pediatrą w Zagórowie. Wyjaśnił to doktor Mariusz Eicke.

Więcej w najnowszym numerze Głosu Słupcy

4 KOMENTARZE

  1. No Panie Eicke ja i jakieś 70% mieszkańców Zagórowa czekamy na otwarcie konkurencyjnej przychodni :D Na pewno się przeniosę bo jakość świadczonych usług ma dla mnie znaczenie :D

    • Nie musi być pełna lista specjalistf3w wyazcrstyło by ze dwf3ch ale porządnych lekarzy ktf3rzy nie będą oszczędzać na skierowaniach bo teraz to jest walka o każde skierowanie i żeby było można zrobić badania labolatoryjne a nie z każdą pierdoła do Kamienia trzeba jechać!!!!

  2. osobiście NIE CHODZĘ DO NASZYCH LEKARZY!!!!NIE MAJA PODEJŚCIA DO MAŁYCH DZIECI.NA WIZYCIE CÓRKA MOCNO PŁAKAŁA A p. EICKE NA TO, CO SIE TAK WYDZIERASZ?TO SĄ JAKIEŚ KPINY???WIELCY LEKARZE!!!!!!!!!!!!!

  3. Mam nadzieję że obcena firma wygra przetarg, narzekacie a zle nie macie wręcz przeciwnie Może byście chcieli żeby z 20 specjalizacji lekarzy było? I myślicie że nfz podpisze z kimś taką umowę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ