Zagórów zwycięzcą XXVIII Mistrzostw Pierwszej Pomocy – etapu rejonowego!

408
wyświetlenia

W dniu 28 kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie odbyły się XXVIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża – etap rejonowy.

W mistrzostwach wzięły udział cztery zespoły pierwszej pomocy ze szkół ponadpodstawowych z powiatu słupeckiego.
Dla startujących zespołów zorganizowano cztery stacje na których sprawdzano praktyczną znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy oraz stację na której zespoły wypełniały test
składający się z pytań dotyczących wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i międzynarodowego prawa humanitarnego.

Zespoły były oceniane przez Komisję Sędziowską w składzie: Rafał Chmiel – sędzia główny, Wojciech Młodożeniec, Piotr Maciejewski, Piotr Bartkowiak oraz Barbara Reszelewska – członkowie.
Kolejność zajętych miejsc w Mistrzostwach:
I miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie,
II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy,
III miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Słupcy,
IV miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy.

Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary, a wszystkie startujące zespoły nagrody rzeczowe /ufundowane przez Tomasza Chwiłowicza właściciela Firmy „Jaguar” oraz Starostwo Powiatowe w Słupcy/.
Ufundowane puchary wręczali: za I miejsce w imieniu Jacka Bartkowiaka Starosty Słupeckiego Jerzy Kałecki kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Słupcy, za II miejsce bryg. Zbigniew Rzemyszkiewicz Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, a za III miejsce Karol Błaszczak z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Zagórów.
W imieniu Zarządu Rejonowego PCK w Słupcy serdecznie dziękujemy Sponsorom, Wiolecie Woźnej z-cy Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie za techniczne przygotowanie XXVIII Mistrzostw Pierwszej Pomocy oraz Małgorzacie Iwanickiej Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie.
Gratulujemy wszystkim startującym, a zwycięskiej drużynie wysokiego miejsca na kolejnym etapie Mistrzostw Pierwszej Pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ