Występy uczniów „Muzycznej” dorównują profesjonalnym koncertom – Szkoła Muzyczna swojemu miastu

1406
wyświetlenia

Tradycyjnie z początkiem nowego roku 2020 Państwowa Szkoła Muzyczna w Słupcy zorganizowała koncert „Szkoła Muzyczna swojemu miastu”. W koncercie wzięli udział uczniowie i akompaniujący niektórym z nich nauczyciele Marzena Hołoga – Hauptmann i Aleksandra Uznańska. Koncert po bardzo krótkim powitaniu dyrektora poprowadził Przemysław Stadnik.

Idąc na koncert spodziewałem się połowy słabszych występów i trochę wyjątkowych interpretacji. Nie ma nic gorszego jak się nastawić na sytuację zanim ona nastąpi. Kiedy się słuchało tych dzieci i dorastającej młodzieży czuło się , że są najlepsi w swoim wieku. Jakby się słuchało młodych mistrzów. Młodsi czy starsi każdy udowadniał swoją grą niezwykłą dojrzałość grania. Jakby dokładnie wiedzieli, że właśnie teraz robią to czego chcą.
Wspaniały koncert miał tez swoje wzloty i niezwykle dorosłe wykonania. Warto było zostać i wysłuchać do końca. Poniżej przedstawiamy listę autorów tego niezwykłego wydarzenia

W połowie koncertu na scenie pojawiła się Natalia Janik – Zajma, jako jedna z inspiratorek konkursu kompozytorskiego dla uczniów szkoły. Drugą inicjatorką tego twórczego konkursu jest Daria Witlewska. W tym roku tematem przewodnim konkursu były pieśni w związku z końcem Roku Moniuszkowskiego. Zadaniem uczestników było skomponowanie piosenki z tekstem. Uczniowie młodsi i starsi wykorzystali autorskie teksty jak i polskich poetów.
W 4 edycji corocznego Konkursu Kompozytorskiego w słupeckiej PSM nagrody i dyplomy otrzymali:
Wyróżnienia: Franciszek Banaszak, Lena Witkowska
Laureaci konkursu: Maksymilian Kondrak, Maksymilian Wojtkowiak, Laura Benk ( uczennica klasy I)

Wspaniała i nastrajająca optymistycznie na przyszłość impreza.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ