Wojsko dla życia

1924
wyświetlenia

W nocy z piątku na sobotę (9/10 .08) powidzkie lotnisko stało się prawdziwą areną zmagań o życie.  ?Akcja serce? – to potoczna nazwa działań, w których uczestniczą siły lotnicze. Chodzi o to, by jak najszybciej przewieźć grupę chirurgów oraz narządy oczekującym na szansę ?drugiego życia?.

Samolot typu Casa wylądował na powidzkim lotnisku o 01.17, na jego pokładzie znajdowała się grupa chirurgów ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Koordynatorem był Jan Bożymowski, który zdradził, że ekipa lekarzy będzie w nocy pracować w konińskim szpitalu. – Od dawcy będą pobrane płuca, na które w Katowicach czeka bardzo młody człowiek. Na przeszczep czekał ponad pół roku. Nie wyobrażam sobie polskiej transplantologii bez pomocy wojskowych sił powietrznych ? mówił. Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy.

1 KOMENTARZ

  1. Wiele razy niesie się pomoc bliźnim w potrzebie powódz , klęski czasem zwykłe drobnostki dnia codziennego .Niestety wiele mediów , osób źle i krytycznie nastawionych na służby mundurowe , potrafiące pisać wiele bzdurnych czasem obraźliwych rzeczy.Jeden z portali ostatnio opublikował płacę wojskowych , śmiech mnie ogarnia w stopniu szeregowego wynosi według portalu ok 3500 z dnia codziennego wiem ile zarabiam jest to 2017 zł. Podsumowując pracownik fizyczny potrafi dostac na reke 12 zł.za godzinę nie stoi na baczność . święta ma wolne nie jest pod telefonem 24h więc chcąc coś złego napisać lepiej się zastanowić. PS ciekawe czy portal dokłada do różnicy w pensji ;) pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ