Wedding planner – kim jest i jaką rolę odgrywa w organizacji wesela nad jeziorem

108
wyświetlenia

Wedding planner to osoba, która zawodowo zajmuje się organizacją wesel. Z jego usług korzysta sporo młodych par, które z jednej strony marzą o najpiękniejszej imprezie w swoim życia, a z drugiej strony nie chcą tracić czasu na przygotowania i zaniedbywać przy tym obowiązków rodzinnych czy zawodowych. Zapytaliśmy wedding plannera o to, jak wygląda jego praca, jak działa i czy poleca na organizację przyjęcia salę weselną nad jeziorem. Zobacz, co o tym trendzie sądzi nasz rozmówca z hotelu Olandia w Wielkopolsce.

Współpraca z wedding plannerem przy organizacji wesela nad jeziorem

Wedding planner może być osobą zatrudnioną przez narzeczonych lub kimś, kogo dana sala weselna oddelegowuje do obsługi konkretnego przyjęcia. W Olandii, w cenie wesela Młoda Para otrzymuje od razu pomoc wedding plannera. Nie musi już martwić się szukaniem zaufanej, doświadczonej osoby, lecz wie, że organizacja przyjęcia jest już w profesjonalnych rękach – wyjaśnia nasz rozmówca, który zawodowo zajmuje się koordynowaniem imprez okolicznościowych w hotelu Olandia.

Zapytaliśmy, dlaczego jest to tak atrakcyjna usługa, czemu młodym parom może zależeć na uzyskaniu takiego wsparcia i jak taka współpraca wygląda w praktyce: Wedding planner to specjalista, który zajmuje się wszystkimi obszarami organizacji wesela – począwszy od znalezienia kwiaciarni do dekoracji sali, przez casting na zespoły muzyczne, fotografa, aż po kompozycję menu i znalezienie dodatkowych atrakcji, które uświetnią wieczór. Jednym słowem – robi wszystko. Zakres obsługi zależy jednak zawsze od preferencji i oczekiwań klientów. Niektórzy oczekuję pomocy tylko w przygotowaniu sali, a inni chętnie oddają organizację przyjęcia specjalistom.

Czym konkretnie zajmuje się wedding planner w hotelu nad jeziorem?

Zakres usług, które świadczy wedding planner jest bardzo szeroki i w sumie nie da się zamknąć go w sztywnych ramach. Przeciwnie – jeśli trafisz na kreatywną i profesjonalną osobę, może ona zaproponować Ci niestandardowe usługi. Wśród nich jest np.:

– negocjowanie warunków, cen i zakresu obsługi fotografa, kamerzysty, orkiestry i innych usługodawców,
– dobór zabaw weselnych, muzyki,
– zaplanowanie i wizualizacja dekoracji, znalezienie dekoratora lub pomoc w samodzielnym ozdobieniu sali,
– pomoc w znalezieniu salonu krawieckiego, salonu sukien i garniturów ślubnych, umawianie przymiarek,
– organizacja transportu i noclegu dla gości weselnych,
– zatrudnienie animatora zabaw dla dzieci,
– przygotowanie księgi gości, personalizowanych dodatków, zawieszek na alkohol,
opracowanie harmonogramu dnia ślubu i wesela, koordynowanie wydarzeń i kontrolowanie ich przebiegu,
– przygotowanie do ślubu plenerowego,
– dopilnowanie wszystkich formalności.

Wedding planner to konsultant, ale też organizator, negocjator, dekorator. Jedna osoba, która wykonuje wiele zadań, zarówno przed weselem, jak i w trakcie uroczystości po to, aby Para Młoda mogła oddać się beztroskiej zabawie.

– Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ