Wbudowano akt erekcyjny i kamień węgielny pod budowę hospicjum w Rokoszu

609
wyświetlenia

W Rokoszu koło Słupcy 21 sierpnia 2022 wbudowano akt erekcyjny i kamień węgielny pod budowę hospicjum.

Wydarzenie poprzedziła msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem proboszcza parafii p.w. bł. biskupa Michała Kozala w Słupcy – ks. Hieronima Szczepaniaka. W uroczystości wzięli udział starostowie Jacek Bartkowiak i Czesław Dykszak, samorządowcy gmin powiatu oraz parlamentarzyści. Inicjatorem powstania hospicjum jest ks. Szczepaniak oraz Stowarzyszenie „Michałki”, działające przy parafii błogosławionego Michała Kozala.
Hospicjum stanie dokładnie w miejscu urodzenia Matki Marii od Krzyża Ludwiki Morawskiej, fundatorki Klarysek od Wieczystej Adoracji w Polsce.
Nie każdy w chorobie ma to szczęście, że jest obok niego bliska i oddana osoba, dlatego gratuluję Stowarzyszeniu Michałki, działającemu przy parafii błogosławionego biskupa Michała Kozala w Słupcy, pomysłu na powstanie miejsca, gdzie każdy potrzebujący będzie mógł znaleźć spokój, dobrą opiekę i godne warunki do życia w chorobie. Niech to wmurowanie kamienia węgielnego będzie początkiem wielkiego dzieła dla drugiego człowieka, a prace przebiegają bez przeszkód, tak abyśmy wkrótce mogli się wszyscy spotkać na oddaniu do użytkowania nowo powstałego hospicjum. Zachęcam każdego, kto tylko może do wsparcia tej inicjatywy – pisze burmistrz Michał Pyrzyk na swoim fanpage.

Fot Szymon Nowicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ