Wasz telefon ? Nasza interwencja!

3065
wyświetlenia

?Głos Słupcy? rozwija się z każdym numerem i konsekwentnie staje się tytułowym ?Głosem? swoich Czytelników. Tym samym zapraszamy do współpracy ? masz wątpliwość dotyczącą lokalnych władz, instytucji, pracodawców? Ten dział jest właśnie dla Ciebie ? wystarczy telefon lub mail ? rzetelnie sprawdzimy wszelkie niejasności!

Pytanie czytelnika:

Doszły mnie informacje, że nietrzeźwi kierowcy, łapani przez policjantów z naszej komendy są kierowani na obowiązkowe badania lekarskie do Poznania. Koszt takich badań to 300zł i pokrywają je pieniądze podatników. Czy to prawda?

Odpowiedzi udziela Rzecznik Prasowa Powiatowej Komendy Policji mł. asp.Marlena Kukawka:

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stanowią bardzo duże zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, a nie w celu wysyłania ich na badania policjanci prowadzą działania mające ograniczyć ilość nietrzeźwych kierowców. Czytelnik pomylił przyczyny ze skutkami. Kierując na badania osoby podejrzane o kierowanie w stanie nietrzeźwości różnymi pojazdami realizujemy ustawowy obowiązek ?Ustawy prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku z późniejszymi zmianami? i w żaden sposób nie obciążamy kosztami badań podatników. Za badania płacą osoby BADANE.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ