W tym zespole jest potencjał

1227
wyświetlenia

Panie trenerze ? jak pan skomentuje swój pierwszy mecz z zespołem SKP Słupca?

Pierwsze 25 minut bardzo dobre w wykonaniu naszej drużyny, składne akcje, pressing, bramka… Były też sytuacje na 2 : 0 niestety po akcji Szymańskiego piłka nie znalazła się w bramce rywali. Od tego momentu drużyna z Kościana złapała rytm gry. My groźnie kontrowaliśmy, były sytuacje, które podwyższyłyby nasz dorobek bramkowy i mecz byłby bardziej spokojny. W drugiej połowie pojawiły się kontuzje i konieczne były zmiany taktyczne, bo Bartek Nowicki był zagrożony drugą żółtą kartką. Nasze kontry można było poprowadzić skuteczniej i wygrać różnicą dwóch lub trzech bramek. Myślę, że gra w pierwszej połowie mogła się podobać, ale gra pressingiem kosztuje sporo zdrowia i nad tym będziemy musieli popracować.

Przejął pan drużynę niejako z marszu. Czy ma pan jakieś pierwsze wnioski odnośnie drużyny i pomysły na najbliższą przyszłość?

Drużyna wpadła w lekki dołek, nie chciałbym komentować decyzji zarządu, po  prostu otrzymałem zadanie poprowadzenia SKP. Dzisiaj wygraliśmy trzy punkty, jest potencjał w tym zespole. Wiem, że miejsce które zespół zajmował po ośmiu kolejkach było poniżej oczekiwań kibiców i zarządu. Wiem, że stać ten zespół na przynajmniej kilka zwycięstw w tej rundzie, by się zadomowić w środku tabeli, a nie w dolnych rejonach.

Czy ma pan jakieś typy względem wyróżniających się zawodników?

Nie chciałbym nikogo wyróżniać. Cały zespół walczył od pierwszej do ostatniej minuty. Jedni mieli lepsze inni słabsze fragmenty gry, ale liczy się rezultat. Wygraliśmy 1 : 0 i z tego należy się cieszyć.

Przewidywania na najbliższą przyszłość?

Najpierw mamy puchar z Olimpią Koło, później mecz ze Spartą Konin, ale na analizy przyjdzie czas. Na razie cieszymy się ze zwycięstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ