W Powidzu trwa budowa sieci gazowej

510
wyświetlenia

W Powidzu trwa budowa sieci gazowej. To efekt współpracy Gminy Powidz z Polską Spółką Gazownictwa i rozmów toczonych w tej sprawie przez wójta Jakuba Gwita.

Zgodnie z wytycznymi PSG Oddział w Poznaniu, pierwszy etap gazociągu zostanie pociągnięty od Ruchocinka (gm. Witkowo) w pasie drogi powiatowej nr 2161 P w kierunku Powidza. Obejmie kolejno ul. Witkowską, w części ul. Kolejową, ul. Kościelną, ul. Wodną, ul. Nową, w części ul. Strzałkowską i ul. Park Powstańców Wielkopolskich, ul. Krótką, w części ul. Wojska Polskiego i ul. 29 Grudnia, ul. Lokacji Powidza 1243 r., ul. Kazimierza Jagiellończyka, ul. Henryka Pobożnego, ul. Bolesława Chrobrego, ul. Królowej Jadwigi, ul. Władysława Łokietka i ul. Kazimierza Wielkiego. Osoby zainteresowane przyłączeniem powini wystąpić o określenie warunków przyłączenia do PSG
–》https://www.psgaz.pl/przylaczenie-do-sieci-gazowej

Gmina Powidz będzie czynić starania o realizację 2 etapu i objęcie siecią pozostałych ulic i dalej w kierunku Przybrodzina. To początek infrastruktury gazowej na terenie Gminy Powidz. Dotąd taka sieć nie przebiegała po naszym terenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ