W Powidzu będą magazyny środków bojowych dla wojsk sojuszniczych !

295
wyświetlenia
Fot. PAP

W czwartek minister obrony Mariusz Błaszczak oraz ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski zainaugurowali budowę magazynu środków bojowych przeznaczonych dla brygadowej grupy bojowej sił zbrojnych USA w Powidzu w Wielkopolsce. ( Źródło TVN 24 )

Mariusz Błaszczak przypomniał, że jego ostatnia wizyta w Powidzu była związana z wizytą sekretarza obrony USA Lloyda Austina, który właśnie w tej bazie NATO spotykał się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami.
Dziś symbolicznie rozpoczęliśmy inwestycję, która już jest przygotowana, która zakończy się w kwietniu 2024 roku, a która polega na stworzeniu magazynu środków bojowych przeznaczonych dla brygadowej grupy bojowej sił (zbrojnych) Stanów Zjednoczonych – dodał Błaszczak podczas briefingu prasowego.

Minister poinformował, że nowa inwestycja jest współfinansowana przez Polskę, przez Sojusz Północnoatlantycki oraz przez Stany Zjednoczone.
Założeniem tej inwestycji, jak i poprzedniej (..kompleksu magazynowego dla urządzeń, bojowych maszyn oraz utrzymania tych maszyn..), która właśnie już dobiega końca, jest stworzenie warunków takich, aby w bardzo krótkim czasie wojska sojusznicze, przede wszystkim wojska Stanów Zjednoczonych mogły być wyposażone w sprzęt bojowy, tak, żeby w sytuacji kryzysowej mogły realnie wspierać wojsko polskie – oświadczył Mariusz Błaszczak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ