W końcu wygrana

1502
wyświetlenia

Po trzech kolejnych przegranych SKP Słupca wygrało w końcu mecz w IV-ligowych rozgrywkach. Stało się to w niedzielnym spotkaniu z Obrą Kościan, który zakończył się wynikiem 1:0. Zdaniem wielu kibiców, mecz do najpiękniejszych nie należał, jednak liczy się przełamanie słupczan i zdobycie trzech punktów w piłkarskiej tabeli.

 Spotkanie toczyło się głównie w środkowej części boiska, choć pierwsza część potyczki to przewaga gospodarzy, czego efektem był gol zdobyty głową w 19 minucie przez Kamila Krzyżanowskiego. Idealnie ze skrzydła wrzucił Mariusz Szymański, który dosłownie kilka chwil później mógł podwyższyć wynik meczu. Jego strzał wolejem w polu karnym jednak o kilkanaście centymetrów minął słupek gości. Obra w tym czasie raz poważnie zagroziła SKP, jednak silny strzał w światło bramki skutecznie na bok sparował Marcin Mikołajczyk.

Druga część spotkania to nerwowe poczynania z jednej i drugiej strony. Niestety do takiej sytuacji w dużej mierze doprowadziła postawa arbitrów, którzy podejmowali wiele kontrowersyjnych decyzji.

Słupczanie, których poczynania nowy trener Tomasz Mazurkiewicz ocenił jako ?uśpionego potencjału?, zakończyli mecz z kompletem punktów i nadzieją na kolejne udane spotkania. Czego życzymy.

Skład SKP: Marcin Mikołajczyk ? Damian Markiewicz, Krystian Augustyniak, Jacek Mikołajczyk, Daniel Bednarowicz ? Kamil Krzyżanowski (’77 Ariel Szczesiak), Norbert Lorencki (’68 Sebastian Jasiak), Dariusz Gromanowski (’55 Krzysztof Witkowski), Bartosz Nowicki (’63 Janusz Matuszewski) ? Mariusz Szymański, Tomasz Kubiak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ