Uwierzyła oszustowi i straciła ponad 27 tysięcy złotych!

482
wyświetlenia

W czwartek fałszywy „policjant” próbował oszukać mieszkańców Konina. Przestępca wykorzystujący wrażliwość i ufność starszej kobiety osiągnął swój cel, wyłudzając od 79-letniej seniorki ponad 27 tysięcy złotych.

23-czerwaca br. na telefon seniorki mieszkającej w Koninie zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. 79-latka usłyszała, że jej córka spowodowała wypadek, w którym ranna został kobieta w ciąży. Mężczyzna podstępem zmusił seniorkę do przekazania ponad 27 tysięcy złotych na kaucję dla córki. Pieniądze odebrać miał kurier. Gdy pojawił się w drzwiach, kobieta przekazała mu żądaną kwotę.

Seniorka zorientowała się, że została oszukana dopiero, gdy opadły emocje i skontaktowała się z córką. Przestępcy do tego czasu zniknęli z pieniędzmi.

Policja wielokrotnie przestrzegała przed takimi działaniami oszustów. Mimo tego wciąż pojawiają się nowi pokrzywdzeni, którzy oddają swoje oszczędności przestępcom. By się przed nimi uchronić, należy zapamiętać kilka wskazówek:
– nie należy przekazywać swoich pieniędzy, biżuterii lub innych wartościowych rzeczy nieznanym osobom, nawet jeśli podają się za policjantów,
– każdą informację dotyczącą osoby najbliższej należy weryfikować, kontaktując się bezpośrednio z krewnym,
– gdy w słuchawce głos przedstawi się jako policjant, pracownik poczty, prokurator, funkcjonariusz CBŚP lub wnuczek, córka, czy inny krewny, który poprosi o pieniądze, to powiadom o tym fakcie najbliższą jednostkę policji dzwoniąc na nr 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ