Uroczyste otwarcie nowego skrzydła szpitala i wspaniały catering!

1521
wyświetlenia
Na zdjęciu syn Romana Grzeszczaka, również zasłużony lekarz dla słupeckiego szpitala, Andrzej Grzeszczak przecina wstęgę i dokonuje symbolicznego otwarcia nowego skrzydła.

W czwartek, 7 kwietnia 2022 odbyło się uroczyste otwarcie nowego skrzydła słupeckiego szpitala. Tego rodzaju wydarzenia z reguły bywają nudne i nie dostarczają uczestnikom szczególnych powodów do refleksji ale tym razem było inaczej.

Z krótkiej i treściwej mowy dyrektora Macieja Sobkowskiego dowiedzieliśmy się miedzy innymi, że dotychczasowe koszty nowego skrzydła wynoszą 30 764 297 zł. W skład kosztów wliczone są koszty budynku, dotychczasowe wyposażenie i wkład własny szpitala.
Cała uroczystość składała się z trzech bardzo sprawnie przeprowadzonych części. Druga część związana z odsłonięciem pamiątkowej tablicy patrona szpitala Romana Grzeszczaka zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Przedstawiono życiorys lekarza, który słupecki szpital budował i prawie do końca kariery zawodowej był dyrektorem placówki.Prezentacja losów i pracy lekarza Romana Grzeszczaka była tak interesująca, że postanowiliśmy oddzielnie opublikować ten niezwykły i inspirujący, również skromnością życiorys.Opracowanie znajdziecie Tutaj – życiorys dr. Romana Grzeszczaka.

Trzecia część nie była zasługą organizatorów tylko firmy zewnętrznej. Ponieważ dotyczy ona jedynie poczęstunku nie będziemy się nad nią zatrzymywać. Chcemy jednak podkreślić, że firma Catering Anna stworzyła na terenie nowej części oddziału ginekologicznego prawdziwy poemat smaków. Od strony  estetycznej można pokusić się o opinię, że ten catering rodem z Ostrowitego był także niezwykłym wydarzeniem. Goście byli zachwyceni. Pytaliśmy.

Czego zabrakło? Człowieka, który wydatnie przyczynił się do tego w jakim stanie jest dzisiaj oddawane nowe skrzydło, a mianowicie poprzedniego dyrektora. Być może  niezręcznie było go zaprosić, ale czy nie wypadało chociaż podziękować? To już nie nam oceniać, zwracamy jednak uwagę, że nawet jeśli osoby odchodzą z danego miejsca to nie znaczy, że należy o nich zapominać. No ale cóż…. Jako redakcja, która nie była ulubieńcem dyrektora Rafała Spachacza jednak pamiętamy, że i on się przyczynił do stanu obecnego placówki.

Piotr Stróżyk

 

1 KOMENTARZ

  1. Od dłuższego już czasu nie przecina się wstęgi honorowej w barwach narodowych (biało-czerwonej). Wstyd panie dyrektorze szpitala, wstyd…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ