Ukradł ojcu samochód, a następnie go rozbił!

790
wyświetlenia
Fot i Inf KPP Konin

22 maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Kleczewie zatrzymali 18-latka, który z soboty na niedziele ukradł samochód należący do jego ojca. Skradzione auto zostało odnalezione, lecz było kompletnie rozbite.

W niedzielne popołudnie policjanci z Kleczewa otrzymali zgłoszenie o kradzieży srebrnej insigni. Wszystkie ślady wskazywały na syna osoby zgłaszającej. 18-latek z gminy Kleczew dobrze znany był miejscowym funkcjonariuszom. Policjanci od razu zajęli się poszukiwaniami chłopaka oraz skradzionego samochodu. Kilka godzin później na jednym z kleczewskich osiedli mundurowi zatrzymali 18-latka.

Chłopak przyznał się do kradzieży kluczyków od auta oraz do włamania i kradzieży samego samochodu. Wskazał on również, gdzie porzucił srebrną insignię. Niestety pojazd był kompletnie rozbity. Okazało się, że 18-latek, który nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, podczas brawurowej jazdy stracił panowanie nad pojazdem i dachował nim w przydrożnym polu.

Młody mieszkaniec gminy Kleczew trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał prokuratorski zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu. 18-latkowi grozi teraz, do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ