Uczniowie z Zagórowa na praktykach zawodowych w Grecji

398
wyświetlenia

Na miesięczne praktyki zawodowe do Nea Mesangala w Grecji poleciała grupa uczniów z Technikum Organizacji Turystyki. Komisja rekrutacyjna wybrała 24 osoby. Młodzież musiała napisać list motywacyjny, CV oraz rozwiązać testy z języka angielskiego i krajoznawstwa. Brana była również pod uwagę sytuacja materialna wychowanka i opinia wychowawcy.

Z przyznanych środków unijnych opłacone zostaną: zakwaterowanie, wyżywienie, przelot samolotem, ubezpieczenie, kursy doszkalające, praktyki zawodowe i wycieczki krajoznawcze. Uczniowie otrzymają również „kieszonkowe”. Wychowankom towarzyszy 2 opiekunów- wicedyrektor – Wioletta Woźna i nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Przydryga. Nad prawidłową realizacją praktyk czuwa Sylwia Roszak– koordynator projektu.
Głównym celem praktyki zagranicznej jest wyrobienie w uczestnikach projektu umiejętności adoptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich oraz doskonalenie umiejętności zawodowych zgodnie z najnowocześniejszymi standardami w sektorze usług turystycznych.

Mobilność zawodowa uczniów Technikum Organizacji Turystyki w ZSOiZ w Zagórowie
Nazwa projektu : Międzynarodowa praktyka zawodowa lepszym startem w przyszłość
Uczestnicy: 24 uczniów z klas III, IV Technikum Organizacji Turystyki
Miejsce praktyk: Nea Mesangala, Grecja
Czas trwania stażu: 12.09 – 06.10.2022

red. Sylwia Roszak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ