Uczniowie LO Słupca podziękowali za wstrzymanie wycinki kasztanowców przy Placu Szkolnym

651
wyświetlenia

Uczniowie słupeckiego LO rozpoczynają projekt „Szukamy w Słupcy pomników przyrody”. Udało się im już zadbać o los i wstrzymać wycinkę wielkich kasztanowców przy boisku LO Słupca.

W dniu 27 marca 2023 uczniowie kl.I d z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy wraz z wychowawcą Moniką Magierą-Ładowską wybrali się do pana Burmistrza Michała Pyrzyka, aby złożyć podziękowanie za wstrzymanie wycinki kasztanowców przy szkole. Ponadto młodzież w ramach projektu szkolnego „Szukamy w Słupcy pomników przyrody” złożyła na ręce pana Burmistrza dwa wnioski o uznanie za pomnik przyrody drzew znajdujących się na Cmentarzu Parafialnym św.Krzyża w Słupcy. Są to dwa bardzo stare drzewa: dąb (obwód 380 cm) oraz sosna zwyczajna (obwód 420 cm). Niestety w ostatnim czasie dąb został drastycznie przycięty, co dokładnie pokazują zdjęcia. Drzewa te mają ok.200 lat i długą historię za sobą m.in. przeżyły likwidację przez Niemców słupeckiego cmentarza w czasie II wojny światowej. Pan Burmistrz poinformował młodzież, że niezwłocznie zajmie się tą sprawą. Zadowoleni uczniowie stwierdzili, że nadal będą szukali starych i pięknych drzew na terenie Słupcy, ponieważ uważają, że tak cenne dziedzictwo przyrodnicze należy chronić.
Niestety w ostatnim czasie na słupeckim cmentarzu zostały wycięte piękne stare świerki, które są siedliskiem dla ptaków chronionych. Ze względu na to, na ocalałych drzewach zawieszono kartki z prośbą, aby zapewnić spokój ptakom, tym bardziej, że zbliża się okres lęgowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ