Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Zagórowa pojadą do Włoch!

376
wyświetlenia

W zdrowym ciele zdrowy duch – walka z negatywnymi skutkami pandemii Covid-19 – to tytuł nowego projektu mobilności ponadnarodowej, w którym już po wakacjach wezmą udział uczniowie liceum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie.

Projekt, który zaplanowano w tym roku, obejmuje siedmiodniowy pobyt dla 20 uczniów liceum, którzy wraz z opiekunami wyjadą do Włoch.
Czas trwania całego przedsięwzięcia obejmuje 12 miesięcy, językiem projektu będzie oczywiście język angielski. Celem obu wyjazdów jest wzmocnienie przekrojowych kompetencji kluczowych uczniów, w tym m.in.: nauka języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabywanie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego europejskiego obywatelstwa.
Dla uczestników projektu przewidziano wiele atrakcji, między innymi zwiedzanie stadionu piłkarskiego Stadio Friuli w Udine, zwiedzanie malowniczej Wenecji. Wolny czas będziemy spędzać wypoczywając na piaszczystych plażach Zatoki Weneckiej.
Projekt jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej i uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów. Nasza szkoła pozyskała na ten cel dofinansowania w wysokości 106 651,00 PLN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ