Uczniowie L.O. Zagórow pojadą do Portugalii

388
wyświetlenia

W sobotę, 22 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie odbyło się postępowanie rekrutacyjne młodzieży pretendującej do udziału w projekcie Ponadnarodowej Mobilności Uczniów pt. „Język angielski kluczem do komunikacji w Europie”.

Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków pozyskanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przyznana kwota dofinansowania dla ZSOiZ w Zagórowie wynosi 198.176 PLN
Z radością informujemy, że wszyscy chętni uczniowie z klas Liceum Ogólnokształcącego ZSOiZ w Zagórowie zakwalifikowali się do udziału w tym przedsięwzięciu.

Już we wrześniu 2021 roku licealiści wraz z opiekunami wyjadą na dwa tygodnie do słonecznej Portugalii, gdzie wspólnie z rówieśnikami ze szkoły średniej w Barcelos, będą mieli możliwość podnoszenia przekrojowych kompetencji kluczowych, w tym m.in.: nauki języka angielskiego, nabywania nowych umiejętności niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego europejskiego obywatelstwa.

Cały projekt będzie realizowany w języku angielskim, co niewątpliwie przyczyni się do podniesienia sprawności językowych wychowanków ze szkoły im. Braci Kostaneckich. Udział w tak prestiżowym przedsięwzięciu bez wątpienia otworzy młodzieży drzwi zagranicznych uczelni i będzie kluczem do rozpoczęcia przyszłej kariery zawodowej.
W ramach realizacji programu dla uczestników projektu przewidziano wiele atrakcji, między innymi zwiedzanie malowniczej północnej Portugalii, ze stolicą Porto, uważanej za najpiękniejszy region tego kraju. Wolny czas licealiści będą spędzać wypoczywając na piaszczystych plażach nad Oceanem Atlantyckim.
Projekt jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej i uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów wyjazdu. Koordynatorem projektu jest mgr Agnieszka Bagrowska, nauczycielka język angielskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ