„Tylko szlachetne czyny są trwałe”

1213
wyświetlenia

Wielkie otwarcie Gimnazjum w Zagórowie

Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie oficjalnie otwarte. Uroczystości związane z przekazaniem budynku do użyteczności odbyły się w hali sportowej przy kompleksie szkolnym.

Dzień ten był wyjątkowy w dziejach współczesnego Zagórowa. Oto przecięta została wstęga do progów nowego gmachu gimnazjum, które powstało tu decyzją Rady Miejskiej w niemal gigantycznym tempie. Inwestycja kosztowała 5,5 miliona złotych. I jak w swoim wystąpieniu zaznaczyła przewodnicząca Romualda Matusiak„Nie powstała dla poklasku, ale z odpowiedzialności i z myślą o lepszym kształceniu młodego pokolenia, na które czeka gmina, czeka Polska”.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali w imieniu władz samorządowych burmistrz Wiesław Radniecki oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Zagórowa Romualda Matusiak. Kolejne cięcia należały do dyrektor placówki Anny Eicke i przedstawicielki szkolnej społeczności. Kolejną odsłoną tego święta było poświęcenie obiektu oraz krzyży, które zawisną w klasach. Aktu tego dokonał proboszcz zagórowski ks. Adam Czechorowski.

Później rozpoczęła się kolejna część niecodziennego wydarzenia. Przyszła kolej na podziękowania dla tych, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w powstanie nowego gimnazjum. Młodzież doskonale przygotowana artystycznie złożyła dedykację śpiewem, koncertowaniem i tańcem. To wszystko w doskonałej oprawie i aranżacji nauczycieli – muzyków Jacka i Daniela Słowińskich.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ