Triduum Paschalne

1503
wyświetlenia

Rozpoczął się Wielki Tydzień, który przygotowuje nas do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu jest Triduum Paschalne.


Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. We wszystkich słupeckich parafiach uroczysta msza św. z obrzędem obmycia nóg o 18:00.

W Wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii. Najważniejsze obrzędy tego dnia to: opis Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża i adoracja Grobu Pańskiego. Podobnie jak w Wielki Czwartek wszystkie słupeckie parafie rozpoczynają nabożeństwa o 18:00. Warto wspomnieć, że w parafii p.w. św. Leonarda tego dnia od 21 do 22 będzie dodatkowa okazja do spowiedzi św.

 

W Wielką Sobotę od rana w kościołach święci się pokarmy. W parafii p.w. św. Leonarda można zrobić to o 11, 12, 13 i 14, w parafii p.w. św. Wawrzyńca od 8 do 13 a w parafii p.w. bł. Michała Kozala od 9 do 15. Przez cały dzień trwać będzie również adoracja Grobu Pańskiego, jednak to co najważniejsze tego dnia rozpoczyna się wieczorem. Obchody Liturgii Wielkiej Soboty w parafii p.w. św. Wawrzyńca rozpoczną się o 18:00 Procesją Światła, w pozostałych parafiach początek o 21.

 

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w parafii p.w. św. Leonarda i św. Wawrzyńca o 6:00 zaplanowano rezurekcję a następne msze tak jak w każdą niedzielę. W parafii p.w. bł. Michała Kozala msze również w godzinach takich jak w zwykłą niedzielę.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ