Tragiczny wypadek w sąsiednim powiecie. Kobieta nie żyje!

5049
wyświetlenia

Tragicznie zakończyła się podróż kobiety na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Stare Miasto. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie po 6.00, 31 maja 2023.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano leżący na dachu w przydrożnym rowie samochód osobowy marki Renault, w którym znajdowała się uwięziona nieprzytomna kobieta. Ponadto na środku jezdni leżał na boku bus marki Fiat, w którym znajdował się uwięziony przytomny mężczyzna.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji uwięzionej kobiety z samochodu osobowego. Ze względu na brak funkcji życiowych przystąpiono do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, następnie kobieta została przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety lekarz stwierdził zgon kierującej samochodem osobowym. W tym samym czasie strażacy wykonali dostęp do uwięzionego mężczyzny przy pomocy urządzeń hydraulicznych. Poszkodowany mężczyzna wydostał się z pojazdu o własnych siłach i następnie został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Przez cały czas trwania działań droga krajowa była zablokowana.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Stare Miasto.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski
Zdjęcia: JRG Nr 2 w Koninie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ