Tragiczny długi weekend – Jedna osoba zginęła, cztery ranne!

1324
wyświetlenia

Podsumowując od strony policyjnej ostatni, długi weekend, związany z okresem Wszystkich Świętych należy stwierdzić, że na drogach powiatu słupeckiego niestety nie było zbyt bezpiecznie. Doszło do dwóch wypadków drogowych oraz dziesięciu kolizji.

W zdarzeniach tych zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne. Zatrzymano trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości oraz pirata drogowego, który miał za nic ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.

Dniem, kiedy policjanci mieli najwięcej pracy był piątek 28 października. Wczesnym rankiem w Myszakowie w gminie Zagórów doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek. Jeden z kierowców poniósł śmierć na miejscu zdarzenia, drugi z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Kilka godzin później w Słupcy na al. Tysiąclecia na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu zderzyły się dwa samochody. Wieczorem na ul. Kopernika kierowca mazdy nie udzielił pierwszeństwa rowerzyście. Na szczęście w obu przypadkach nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawców ukarano wysokimi mandatami karnymi.

Wysoką grzywnę otrzymał obywatel Danii, który w piątek wieczorem spowodował kolizję na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Sługocin. Kierowca najechał na tył poprzedzającego go auta z takim impetem, że stojące przed nim auta również się zderzały. W sumie w zdarzeniu uczestniczyły 3 samochody osobowe i jeden ciężarowy. Za stworzenie zagrożenia dla wielu osób i rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 3 tysiące złotych.

Kolejny groźny wypadek miał miejsce w poniedziałek 31 października w Lądzie. Po godzinie 17.00 w okolicach mostu czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy ranne osoby trafiły do szpitala.

1 listopada w Orchowie policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca powiatu mogileńskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Jechał z prędkością 113 km/h w miejscu, gdzie obowiązywał limit do 50km/h. Został ukarany mandatem w kwocie 2000 zł, a na jego koncie dopisano 14 punktów karnych.

Niestety nie brakowało kierujących pojazdami, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. Podczas akcji „Trzeźwy poranek” prowadzonej 2 listopada, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali trzy osoby. Badania wykazały, że dwóch mężczyzn i kobieta mieli około 0,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy nieodpowiedzialnych kierowców. Osoby odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, grozi im nawet do 2 lat więzienia oraz wysokie grzywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ