Topolski w Zawiszy!

1362
wyświetlenia

Słupczanin Adam Topolski oficjalnie przejął obowiązki szkoleniowca drugoligowej Zawiszy Bydgoszcz. Z klubem znad Brdy związał się umową 12 kwietnia. Wcześniej pracował w trzecioligowej Pogoni Barlinek.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że władze Zawiszy już dobę po dymisji trenera Macieja Murawskiego intensywne poszukiwały nowego szkoleniowca. W miniony poniedziałek rano (11.04) w ratuszu doszło do spotkania Sebastiana Chmary, zastępcy prezydenta Bydgoszczy z Bogdanem Pultynem, prezesem Zawiszy.

Dzień później na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej dokonano prezentacji nowego trenera. ? Krótko, zwięźle i na temat. Pan Adam Topolski szkoleniowcem Zawiszy Bydgoszcz ? zakomunikował prezes Pultyn., po czy wręczył słupczaninowi szalik w barwach nowej drużyny.

Trener Topolski na pytanie, dlaczego podjął się wyznania w Bydgoszczy, powiedział na wspomnianej konferencji. ? Zdecydowałem się na to by walczyć o pierwszą ligę, by gra była widowiskowa, a co za tym idzie by jak najwięcej kibiców przychodziło na tutejszy stadion. Żebyśmy byli wszyscy zadowoleni z gry naszych piłkarzy. Chcę pokazać, że potrafię pracować i osiągnąć wspólnie zamierzony cel ? podsumował.

Prezes Zawiszy odpowiadając, dlaczego właśnie zdecydowano się na byłego trenera Lecha Poznań odrzekł. ? Uważamy, że Adam Topolski jest najlepszym trenerem Polski. Wierzę, że kibice już niedługo mu to zaśpiewają, pomagając w realizacji naszych planów czyli I liga dla Bydgoszczy ? dodał.

59-letni Adam Topolski jako trener prowadził m.in. Zawiszę Bydgoszcz – w sezonie 1991/1992 (Zawisza zajął wtedy 8.miejsce w tabeli – wygrana m.in. z Widzewem 3:0).

W pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca Zawisza wygrała w minioną sobotę (16.04) u siebie 3:0 z Chojniczanką Chojnice, zajmując obecnie 4 miejsce w tabeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ