Szkoła Podstawowa w Młodojewie uhonorowana medalem Świętego Jana Pawła II

410
wyświetlenia

1 kwietnia 2022 roku był wyjątkowym dniem w życiu społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młodojewie. Otrzymała ona medal Świętego Jana Pawła II przyznany przez Stowarzyszenie „Pamięć Jana Pawła II”.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym św. Mikołaja w Młodojewie, której przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Stasiak. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Mirosława Wędzina – dyrektor szkoły powitała gości i wszystkich przybyłych na to ważne wydarzenie. W swym wystąpieniu powiedziała: „16 października tego roku miną 22 lata od uroczystości nadania szkole imienia Jana Pawła II i wręczenia sztandaru. Od niej wszystko się zaczęło. Otworzyła w życiu szkoły nowy rozdział, zapełniła go nowymi działaniami, przedsięwzięciami i inicjatywami związanymi z patronem szkoły. Należymy do Ogólnopolskiej i Archidiecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, obchodzimy Dzień Patrona, pamiętamy o urodzinach i rocznicy śmierci naszego Patrona. Hymn i sztandar to symbole naszej szkoły, które towarzyszą nam w obchodach świąt państwowych, szkolnych i kościelnych. Przybliżamy naszym uczniom sylwetkę papieża Polaka, przekazujemy im wartości, które uznawał, i którym był wierny. Nasze działania związane z patronem szkoły na stałe weszły do kalendarza uroczystości, planu pracy szkoły, programu wychowawczo – profilaktycznego”. Uroczystego aktu dekoracji sztandaru szkoły medalem Świętego Jana Pawła II dokonał Pan Ryszard Zawadowski – kanclerz Kapituły i prezes stowarzyszenia. Odznaczenia otrzymały również Grażyna Kazuś – Wójt Gminy Słupca i Mirosława Wędzina – dyrektor szkoły. Medale zostały przyznane na wniosek Pana Damiana Piaseckiego – radnego Gminy Słupca i absolwenta szkoły. Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów, przygotowana przez Agnieszkę Wójkowską i Panią Emilię Mizerę.

Medal jest dla społeczności szkolnej wyróżnieniem za wieloletnie działania na rzecz upamiętnienia pontyfikatu i osoby Jana Pawła II, a także zobowiązaniem do ich kontynuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ