Świętowanie Niepodległości w Słupcy

2537
wyświetlenia

Świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęła o 10.20 Msza Polowa na słupeckim rynku. Pomysł wyjątkowo trafiony. Na rynku pojawiły się tłumy słupczan.

Po mszy delegacje prywatnych firm, szkół i placówek państwowych złożyły wieńce pod pomnikiem niepodległości. Dla zebranych wystąpiły w wspaniale przygotowanej choreografii przedszkolaki z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy.
Pod pomnikiem prezesowi Markowi Walczakowi wręczono odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. W dalszej części artystycznej swój spektakl pokazała młodzież z słupeckiego liceum a piosenki z epoki zaśpiewali uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha. Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszył się występ iluzjonisty. Niespodzianką dla słupczan były wypuszczone gołębie, które przez chwilę zapełniły ciszę łopotem skrzydeł. Bardzo miłym akcentem i po raz pierwszy w historii obchodów burmistrz wręczył wszystkim mieszkańcom, którzy urodzili się 11 listopada prezenty i torty, którymi solenizanci w różnym wieku podzielili się z mieszkańcami.
Na koniec rozwinięto długi szal niepodległościowy i wypuszczono w niebo mnóstwo białych i czerwonych balonów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ