Święto Pieczonego Ziemniaka w Piotrowicach

2502
wyświetlenia
Dzieci z przedszkola Mali Odkrywcy rozpoczęły Święto Pieczonego Ziemniaka w Piotrowicach

Święto Pieczonego Ziemniaka to impreza, która na stałe zaistniała w kalendarzu kultury w Piotrowicach. Imprezę zorganizował Zarząd OSP w Piotrowicach z prezesem Markiem Walczakiem, Koło Gospodyń Wiejskich oraz sołtys Piotrowic Marek Bednarowicz.

Gości powitali wspólnie Marek Walczak i Marek Bednarowicz. Zapowiedzieli pierwszą atrakcję programu jako najważniejszą, czyli występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrowicach „Mali Odkrywcy”. Była także wystawa sprzętu pożarniczego. Jak się zmieniała straż na przestrzeni lat.  Swoje wozy zaprezentowały OSP Ostrowo, gm. Powidz, oraz OSP, Piotrowice. Po nich  były pokazy Ratownictwa Medycznego przygotowane przez OSP Kamień, przejazd bryczką, kucykiem i motocyklem. Dodatkowo była przygotowana prezentacja grupy proobronnej SOS FORT. Na koniec dla wszystkich uczestników była zabawa taneczna.
W trakcie całej imprezy można było degustować za darmo wiejskie przysmaki typu ziemniaki z gzikiem, masłem czosnkowym, kiszone ogórki i wiele smacznych ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń.
Organizatorom gratulujemy tak dużej frekwencji. Według niepotwierdzonych szacunków w Piotrowicach na festynie było około 700 osób.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ