Stypendia rozdane!

2310
wyświetlenia

W miniony wtorek (19.03) w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie uhonorowano po raz kolejny najzdolniejszych uczniów. Stypendium naukowe wójta gminy w tym roku otrzymało sześcioro wychowanków placówki ze średnią wyników przekraczającą bądź równą 5,00.

– Oto najbardziej podniosły moment dzisiejszej uroczystości – mówiła dyrektor szkoły, Krystyna Kuropaczewskaogłoszenie listy stypendystów naukowych. Wyróżnienie otrzymali: Mateusz Wiśniewski (klasa Va, średnia 5,08), Laura Bassa (klasa Va, średnia 5,00), Patrycja Popielarska (klasa Va, średnia 5,00), Monika Wleklińska (klasa Va, średnia 5,00), Mateusz Adamczewski (klasa Vd, średnia 5,00) oraz Michał Gulczyński (klasa VIc, średnia 5,00).

Stypendium wójta gminy Strzałkowo uczniom podstawówki przyznane zostało już po raz dwudziesty czwarty. –Fundowane jest ono od wielu lat, aby dzieci zrozumiały, że tak naprawdę nie chodzi o fakt walorów pieniężnych, ale o to, by być stypendystą, uzyskać tytuł. W moim przekonaniu jest to również pewien prestiż dla młodych ludzi, a samo stypendium to jedna z lepszych inwestycji gminyStrzałkowo – mówił wójt, Dariusz Grzywiński.

Na ceremonii zjawili się samorządowcy, rodzice nagrodzonych uczniów, nauczyciele oraz koledzy i koleżanki wyróżnionych. Nie zabrakło także wesołych śpiewów i występów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ