Strzałkowo zemstą za Smoleńsk ?

3667
wyświetlenia


Rosyjskie media podały, że na kamieniu memorialnym na granicy Słupcy i Strzałkowa pojawiła się tablica z napisem w języku rosyjskim mówiąca o żołnierzach Armii Czerwonej „Brutalnie zamęczonych w Polskich obozach śmierci”. Do tej pory nie wiadomo jak tablica znalazła się na kamieniu i kto ją umieścił i kiedy. Przesłuchiwani są potencjalni świadkowie. Tablica została zabezpieczona już przez słupeckich funkcjonariuszy kryminalnych. Redakcja Głosu Słupcy jako pierwsza zjawiła się na miejscu zdarzenia.  Zdjęcia z miejsca zdarzeia można znaleźć w galerii, do której link prezentujemy niżej.

Jeśli chcesz wykorzystać nasze zdjęcia –

DZWOŃ! 63 243 69 75 | 63 249 02 03

10 KOMENTARZE

  1. Zastanawiam się jak to możliwe, że rosyjskie media podały to jako informację z wczoraj o kilkanaście godzin wcześniej niż dowiedziały się o tym fakcie polskie media? Skąd mieli taką wiedzę? Prowokacja?

  2. Uważam, iż rosyjskie media były wcześniej powiadomione o sprawie i albo same nagrywały live moment przywieszenia tablicy lub dostały gotowy materiał od najlepiej poinformowanych (czyt. : rosyjskich służb specjalnych). Pozdrawiam z kremla ;)

  3. Skoro miała być to rzekomo „zemsta za Katyń” dlaczego tutaj? Na granicy dwóch niewielkich miast – nie wszystkim znanym. Hmmm… pozostaje nam skonfrontować owe wydarzenia z relacjami z zagranicy…

  4. a jednak…w Mediach o incydencie głośno… jednak obchodzi ludzi Strzałkowo i Słupca…a może to po prostu zainteresowanie kolejną międzynarodową aferą?!

  5. Ogólnie rzecz biorąc materiał średni, ale czy naszemu reporterowi pomorze doświadczenie z napisanej wcześniej słabiutkiej powieści? Tego nie wiadomo, jestem pewien że trochę czasu minie aż zacznie nam lansować dobre materiały. Pewne jest natomiast to że hasło od początku tej gazetki „chcemy pisać tylko o rzeczach pozytywnych” trochę jest naciągane, nie sądzicie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ