Strzałkowo – Promowali zawód policjanta

651
wyświetlenia

Słupeccy policjanci w Szkole Podstawowej w Strzałkowie promowali zawód policjanta. Dzięki zajęciom z technikiem kryminalistycznym młodzi ludzie poznawali tajniki zbierania śladów z miejsc przestępstwa.

3 marca 2023 r. podczas II Szkolnej Nocy Naukowców aspirant sztabowy Marek Dominiak i aspirant sztabowy Marlena Kukawka zaprezentowali uczniom tajniki pracy policjanta, tłumaczyli, czym zajmuje się kryminalistyka. Funkcjonariusze opowiedzieli o bardzo interesującym, ale również wymagającym zawodzie. Przybliżyli charakter pracy w różnych policyjnych specjalnościach oraz wskazali zasady przyjęć do tej mundurowej formacji.

Podczas warsztatów z zakresu kryminalistyki, prowadzonych przez policyjnego technika, uczniowie mogli zobaczyć narzędzia niezbędne policjantom do pobierania śladów z miejsca przestępstwa i samodzielnie „odkryć” odciski palców zostawione przez swoich kolegów.

W zajęciach uczestniczyła również wolontariuszka Natalia Dominiak, uczennica klasy o profilu policyjnym ZSE Słupcy, która opowiedziała zainteresowanym uczniom o edukacji w klasie policyjnej i szacunku do munduru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ