Strzałkowo i Słupca zwycięzcami Powiatowego Konkurs Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

402
wyświetlenia

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koninie oraz Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Strzałkowie przeprowadziła 28 kwietnia br. powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze Słupcy w starszej grupie wiekowej oraz drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Strzałkowa w grupie młodszej. Wyróżnieni zostali również indywidualnie najlepsi zawodnicy z poszczególnych grup wiekowych: Zofia Nowicka i Szymon Plewa.

W etapie powiatowym uczestniczyło pięć drużyn: jedna w grupie wiekowej 10-12 lat (Strzałkowo) oraz cztery w grupie wiekowej 13-15 lat (Strzałkowo, Wólka, Orchowo, Słupca). Uczniowie rywalizowali rozwiązując test wiedzy ogólnej, pokonując specjalny tor przeszkód na rowerach, wykazując się umiejętnością jazdy po miasteczku ruchu drogowego oraz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zwycięskie szkoły ze Strzałkowa i Słupcy będą reprezentowały nasz powiat na wojewódzkim etapie konkursu BRD, który odbędzie się w Koninie 16 maja br.. GRATULUJEMY!!!

Dzięki wsparciu lokalnych samorządów ze Słupcy, gminy Słupca, Orchowo i Strzałkowa oraz WORD w Koninie organizatorzy turnieju przygotowali atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników powiatowego konkursu BRD.

Szczególne podziękowania należą się drużynie z OSP w Strzałkowie, której strażacy prowadzili stanowisko pomocy przedmedycznej oraz właścicielowi sklepu Dywany, Rowery Wykładziny w Słupcy p. Franciszkowi Karnafel, który przekazał rower na potrzeby przeprowadzenia konkursu. DZIĘKUJEMY!!!

Inf i fot KPP Słupca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ