Strzałkowo -Dzielnicowi z prelekcjami w młodszych klasach Szkoły Podstawowej!

357
wyświetlenia

Policjanci odwiedzili dzieci z młodszych klas Szkoły Podstawowej w Strzałkowie. Rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, bezpiecznych zachowaniach w szkole, w domu oraz podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Mundurowi opowiedzieli uczestnikom spotkania o swojej codziennej pracy i zachęcali do odwiedzenia strony internetowej, gdzie gospodarzem jest maskotka wielkopolskich policjantów – sierż. Pyrek.
W profilaktycznej prelekcji uczestniczyli asp.sztab. Sebastian Kopczyński i sierż.sztab. Piotr Dziarski z Posterunku Policji w Strzałkowie wraz z mł.asp. Joanną Wolińską z Zespołu ds. Nieletnich słupeckiej komendy. Policjanci w rozmowach z dziećmi przypominali zasady poruszania się po drogach przez pieszych i rowerzystów. Radzili, jak bezpiecznie spędzać czas na wiosennych spacerach, przejażdżkach rowerowych, na hulajnogach i rolkach oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Przestrzegali przed kontaktami z obcymi osobami. Zachęcali do odwiedzenia PYRKOWEJ KRAINY na internetowej stronie pyrek.pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ